شنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۷
خانه / آخرین اخبار / جریان اعلان جنگ عربستان به ایران دقایقی پیش چیست

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران دقایقی پیش چیست

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران دقایقی پیش چیست / اخرین خبر ها از اعلام جنگ عربستان با ایران

مجله خبری دیتا ۹۸ » برای این پست جزئیات و اخرین خبرها از جریان اعلان جنگ عربستان به ایران را آماده کرده ایم ، برای مشاهده مطالب بیشتر دسته اخبار سیاسی بدون سانسور مطالب بیشتر مشاهده بفرایید.

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران
اعلان جنگ عربستان به ایران

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران

حمله موشکی دوربرد نیروی های مردمی یمن به شهرهای بزرگ عربستان و همچنین به فرودگاه مهم و بین الملل ملک خالد ریاض که باعث غافگیری نیروی های رژیم عربستانی سعودی شد.

بعد از این حمله مشکی ارتش و نیرو های مردمی یمن مقامات عربستان و همچنین رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ عامل اصلی این حمله را جمهوری اسلامی ایران می دانند

وزیر خارجه عربستان عادل الجبیر گفت: «این موشک ایرانی بوده و حزب‌الله آن را از مناطقی در یمن که انصارالله تصرف کرده‌اند، پرتاب کرده است.»

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران دقایقی پیش چیست

اعلان جنگ عربستان به ایران
جریان اعلان جنگ عربستان به ایران دقایقی پیش چیست

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی گفت که حمله موشکی اخیر به فرودگاه بین‌المللی ریاض را به منزله اعلان جنگ عریستان و ایران می‌دانیم و در فرصتی مناسب پاسخی درخور به آن خواهیم داد.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی گفت با اشاره به ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد و حقی که به کشورها برای دفاع نظامی از خود می‌دهد، عنوان کرد: «ما این را به منزله اعلان جنگ می‌دانیم. ایران نمی‌تواند شهرها و روستاهای عربستان را موشک‌ باران کند و از ما انتظار داشته باشد که هیچ اقدامی نکنیم.»

واکنش ظریف به اتهامات عربستان

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران را به دنبال داشت که با انتشار چند توییت در روز دوشنبه عربستان را عامل بی‌ثباتی در منطقه خواند و نفش ایران در حمله موشکی را رد کرد.

ظریف در یکی از توئیت‌ها نوشت: «عربستان سعودی با بمباران یمن آن را با خاک یکسان می‌کند، هزاران بی‌گناه از جمله نوزادان را می‌کشد، سبب شیوع وبا و قحطی می‌شود، اما ایران را سرزنش می‌کند.»

جریان اعلان جنگ عربستان به ایران

همچنین ببینید

یارانه های اذر 96 کی واریز میشود

یارانه های اذر ۹۶ کی واریز میشود | زمان واریز یارانه های اذر ۹۶ چه تاریخی است

یارانه های اذر ۹۶ کی واریز میشود | زمان دقیق واریز یارانه های اذر ۹۶ چه تاریخی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ