شنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۷
خانه / مناسبت های امروز / روز مادر چندشنبه است سال ۹۶ – روز مادر چندم ماه است

روز مادر چندشنبه است سال ۹۶ – روز مادر چندم ماه است

روز مادر چندشنبه است سال ۹۶ – روز مادر چندم ماه است امسال روز مادر چه تاریخی است

روز مادر چندشنبه است

روز مادر چندشنبه است سال 96

روز مادر ۹۶ چندشنبه است

در این مطلب تاریخ روز مادر ۱۳۹۶ چندوم است و همچنین چند شبنه روز مادر۹۶ است قرار داده می شود و همچین برای دیدن مطالب بیشتر از بخش مناسبت های امروز دیدن فرمایید.

اطلاعاتی درباره روز مادر

یکی از ارزشمندترین و مهم ترین روزها در تقویم همه کشورهای جهان که ثبت رسیده روز مادر است که در این تاریخ از یاد همه مادر ها گرامی داشته می شود.

تاریخ روز مادر در تقویم های کشورها متفاوت است اما در ایران روز تولد حضرت فاطمه (ص) بانوی دو عالم به نام مقدس روز مادر و زن نامگذاری شده است و یکی از مناسبت های مهم در ایران می باشد.

روز مادر ۹۶ چندم است

تاریخ دقیق روز مادر امسال جمعه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ هجری خورشیدی برابر ۸ مارچ ۲۰۱۸ میلادی و مصادف با ۱۹ جمادی الثانی ۱۴۳۹ هجری قمری می باشد.

روز جهانی مادر

انگلستان، نخستین کشوری بود که روز مادر را بوجود آورد. در برخی از کشورهای غربی ازجمله انگلستان دومین یکشنبه ماه مه هر سال روز مادر نام می‌گیرد. این فکر توسط خانمی بنام جولیا واردهو به آمریکا برده شد و اولین روز ماه ژوئن به عنوان روز مادر تعیین گردید.در سال ۱۹۲۴ کنگره آمریکا دومین روز ماه مه را به عنوان روز مادر تعیین نمود.در ژاپن، زادروز همسر وقت امپراطور به عنوان روز مادر گرامی شمرده می‌شود.

روز مادر چندشنبه است سال ۹۶ – روز مادر چندم ماه است

 روز مادر 96 چندم ماه است
روز مادر چندشنبه است سال ۹۶ – روز مادر چندم ماه است

هشتم مارس ۱۸۵۷، زنان کارگر کارگاه‌های پارچه‌بافی و لباس‌دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان‌ها ریختند و خواهان افزایش دست‌مزد، کاهش ساعات کار و بهبود شرایط بسیار نامناسب کار شدند و این تظاهرات با حمله پلیس و کتک‌زدن زنان برهم خورد.
سال ۱۹۰۷ در دوره‌ای که مبارزات زنان برای تأمین حقوق سیاسی و اجتماعی اوج گرفته بود، به مناسبت پنجاه‌مین سال‌گشت تظاهرات نیویورک در هشتم مارس، زنان دست به تظاهرات زدند.

همچنین ببینید

تاریخ ایام فاطمیه سال 1396

ایام فاطمیه سال ۱۳۹۶

تاریخ ایام فاطمیه سال ۱۳۹۶ | تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال ۹۶ مجله …

بستن تبلیغ