دوشنبه , ۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه / مناسبت های امروز / تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران

تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران

تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران چه روزی است |  هالووین ۹۶ چه روزی است

در این مقاله در مجله خبری دیتا ۹۸ اطلاعات کاملی درباره تاریخ هالووین ۲۰۱۷ در تقویم میلادی و شمسی قرار داده می شود و همچنین برای خواندن مطالب بیشتر در بخش مناسبت های امروز  از مجله خبری دیتا ۹۸ مقالات بیشتری را ملاحظه می کنید.

تاریخ هالووین 2017 چه تاریخی است؟
هالووین ۲۰۱۷

تاریخ هالووین ۲۰۱۷ 

هالووین یکی از جشن های معرف در کشورهای اروپایی و امریکا است که متاسفانه چند سالی است که در ایران بعضی افراد این جشن را برگزار می کنند. هالووین ۲۰۱۷ در تقویم میلادی روز ۳۱ اکتبر و در تقویم ایران دهم ابان است که با پوشیدن لباس های عجب غریب و ترسناک و البته بامزه جشن هالووین به مدت سه شبانه روز برگزار می شود.

نماد هالووین کدو تنبل است که داخل ان خالی شده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درست کردن و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل صورتی ترسناک درست می کنند. در مراسم هالووین بچه ها برای قاشق زنی برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند

هالووین در کشورهای اروپایی ایرلند، اسکاتلند و کانادا  و امریکا بیشتر برگزار می شود. جشن هالووی ابتدا مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی شکل گرفت که در قرن نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند که گستردگی بیش از حد رسانه‌ها به سراسر کشورهای مختلف جهان منتقل شد.

در بسیاری از نقاط دنیا در جشن هالووین مراسم دینی مسیحی اجرا می‌شود، از جمله حضور در مراسم کلیسائی و دعا خوانی با روشن کردن شمع بر سر قبر مردگان، گر چه در جای دیگر بصورت یک جشن سکولار است و جانبه تجاری دارد. برخی از مسیحیان در طول تاریخ در این روزها خوردن گوشت در شب امتناع می‌ورزند، یک سنت در خوردن غذاهای خاص در این روز که به شب زنده داری می‌پردازند، خوردن سیب و سیب زمینی و پن کیک یا کیک روح می‌باشد.

تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران

تاریخ هالووین 2017 چه تاریخی است؟ | جشن هالووین 2017 در ایران
تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران

تاریخ هالویین 

تاریخ روز هالووین به بیش از ۲۰۰۰ سال گذشته بازمی‌گردد و آغاز آن درواقع بسیار جدی بوده است. شب ۳۱ اکتبر که به‌هالووین (Halloween ترکیب دو کلمه Hallow مقدس و E’en که همان Evening به لهجه ایرلندی است، به معنای سر شب) شهرت دارد، ریشه در رسوم سلتیک (ساکنان اولیه جزایر بریتانیا) دارد و آداب آن بیشتر از ایرلند و اسکاتلند آمده است.

هالووین در ایران

چند سالی است که برخی از جوانان ایرانی ٣١ اکتبر (دهم آبان‌ماه) غربی‌ها را جشن می‌گیرند. شبی از آن جشن‌های بی‌اصل و نسب در سنت و آیین کشورمان که به‌نظر می‌رسد لباس‌های عجیب‌وغریبش دل مهمانانش را ربوده تا به این بهانه دور هم جمع شوند.

شیرینی‌فروشی‌ها، برخی مزون‌های لباس و آرایشگاه‌ها و حتی آژانس‌های مسافرتی چند سالی است که در بساط مشتریان‌شان، کار مهمانان جشن‌ هالووین را هم راه می‌اندازند.همچنین آژانس‌های مسافرتی، تور ویژه برای جشن‌ هالووین را نیز به پکیج‌های‌شان اضافه کرده‌اند. مقصد این تورها بیشتر ارمنستان است و گران‌ترهایش به فیلیپین نیز ختم می‌شود.

تاریخ هالووین ۲۰۱۷ چه تاریخی است؟ | جشن هالووین ۲۰۱۷ در ایران

همچنین ببینید

هفته کتاب و کتابخوانی 96

تاریخ هفته کتاب و کتابخوانی ۹۶ | هفته کتابخوانی ۹۶ چه روزی است

تاریخ هفته کتاب و کتابخوانی ۹۶ چه زمانی است | هفته کتابخوانی ۹۶ چه روزی است | روز …

2 نظر

  1. ممنون از اطلاع رسانی درباره هالوین

  2. جالب بود
    البته هالووین تو خیلی کشورا مثه ایرلند یا چین و ژاپن سنت های مختلفی هم داره. در بعضی جاها هم واقعا عجیب و ترسناکه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ