یکشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۷
خانه / خبر ورزشی آنلاین / اخبار فوتبال / تاریخ دربی برگشت ۹۶ چه روزی است | اسفند ۹۶

تاریخ دربی برگشت ۹۶ چه روزی است | اسفند ۹۶

تاریخ دربی برگشت استقلال و پرسپولیس سال ۱۳۹۶

ساعت بازی استقلال و پرسپولیس امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ – بازی برگشت دربی کی هست

تاریخ دربی برگشت 96 چه روزی است
تاریخ دربی برگشت ۹۶ چه روزی است

تاریخ دربی برگشت ۹۶ چه روزی است

بازی پرسپولیس و استقلال معرف به شهراورد پایتخت حساس ترین بازی باشگاهی ایران و بزرگترین دربی در اسیا است که همیشه حواشی زیادی داشته

نشریه ورلد ساکر در گزارشی در شماره دسامبر ۲۰۱۵ خود، این شهرآورد را در میان ۵۰ رقابت برتر فوتبال دنیا شناسانده و آن را با هماوردی‌های شناخته‌شده ملی و باشگاهی فوتبال دنیا در یک گروه جای داده‌است.

دربی برگشت ۹۶ استقلال و پرسپولیس ۱۰ اسفند ۹۶ است

دربی برگشت از هفته ۲۵ لیگ برتر در حالی روز ۱۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۷:۲۰ در ورزشگاه ازادی برگزار می شود که تیم پرسپولیس با پیروزی در این دیدار قهرمان زود هنگام لیگ برتر می شود

تاریخچه دربی استقلال و پرسپولیس

پیشینه رقابت دربی سرخابی به رقابت دو باشگاه شاهین تهران و تاج بازمی‌گردد. هسته اول هواداران با باشگاه شاهین شکل گرفت و سپس باشگاه تاج هم هواداران خود را یافت. در آن شهرآورد شاهین سفیدپوش و تاج آبی پوش بود. بعدها با انحلال باشگاه شاهین و جابجایی دسته جمعی بازیکنان آن به پرسپولیس، بازی‌های تاج و شاهین حساسیت خود را از دست داد و شهرآورد تاج – پرسپولیس و پس از انقلاب استقلال – پرسپولیس جایگزین آن شد.

تاریخ دربی برگشت 96 چه روزی است
تاریخ دربی برگشت ۹۶ چه روزی است

دو تیم استقلال و پرسپولیس تاکنون ۸۵ بار با یکدیگر روبرو شده‌اند که حاصل آن: ۲۵ برد برای استقلال، ۲۱ برد برای پرسپولیس و ۳۹ تساوی بوده‌است. اولین بازی دو تیم در ۱۶ فروردین سال ۱۳۴۷ بوده‌است که با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت. پر گل‌ترین بازی‌ها شهرآوردهای دوازدهم و هشتاد و دوم بوده‌است که پرسپولیس به ترتیب با نتایج (۰–۶) و (۲–۴) موفق به شکست استقلال شد. همچنین ۱۸ شهرآورد با تساوی بدون گل همراه بوده‌است.

پر تماشاچی‌ترین بازی استقلال و پرسپولیس در ۱۵ مهر ۱۳۶۲ در ورزشگاه آزادی انجام شد و بیش از ۱۲۰ هزار نفر از نزدیک شاهد این دیدار بودند. در نهایت این بازی استقلال با تک گل پرویز مظلومی ۱–۰ به پیروزی رسید. ازدحام جمعیت باعث هجوم تماشاگران تا کنار خط طولی زمین و حتی نشستن روی نورافکن‌های ورزشگاه شده بود.

تاریخ دربی برگشت ۱۳۹۶ چه روزی است

منبع /  ویکی پدیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ