دوشنبه , ۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه / آخرین اخبار / اخبار سیاسی بدون سانسور / تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور | روحانی متولد چه سالی است

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور | روحانی متولد چه سالی است

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور ایران | روحانی متولد چه سالی است

در این مطلب بیوگرافی و تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور کشور ایران قرار داده می شود و همچین برای دیدن مطالب بیشتر از بخش اخبار سیاسی بدون سانسور دیدن فرمایید.

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور
روحانی متولد چه سالی است

تاریخ تولد حسن روحانی

حسن روحانی رئیس جمهور دوره های دوازدهم در سال ۱۳۹۶ و یازدهم سال ۱۳۹۲ جمهوری اسلامی ایران است.حسن روحانی متولد شهر سرخه در استان سمنان می باشد.

تاریخ تولد روحانی در شناسامه او روز ۲۱ آبان ماه ۱۳۲۷ نوشته شده است ولی حسن روحانی درباره در چه سالی متولد شده در کتاب خاطراتش بین موضوع اشاره کرده است

حسن روحانی در کتاب خاطراتش که در سال ۱۳۸۸ توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد درباره  تاریخ تولدش توضیح کاملی داده است.

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور ایران | روحانی متولد چه سالی است

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور
تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور ایران | روحانی متولد چه سالی است

ماجرای جالب روز تولد حسن روحانی

طبق شناسنامه‌ای که در اختیار من است، متولد ۲۱ آبان ۱۳۲۷ هجری شمسی هستم که این تاریخ با دهم محرم‌الحرام ۱۳۶۸ هجری قمری منطبق است.

دربارۀ تاریخ دقیق تولدم از مادرم سوال کردم که آیا تولد من در روز عاشورا بوده است؟ ایشان گفتند: نه، در شب بیست و هشتم ماه صفر بوده، لذا متوجه شدم که تاریخ تولد شناسنامه‌ای من با تاریخ تولد واقعی من منطبق نیست.

در واقع تاریخ تولد حسن روحانی را در شناسنامه چهل و هشت روز زود‌تر از تولد واقعی ثبت کرده‌اند. طبق نظر مادرم که قاعدتا نظر او دقیق است.

من صبح روز ۲۸ صفر ۱۳۶۸ قمری، مطابق با پنجشنبه ۹ دی ۱۳۲۷ و برابر با ۳۰ دسامبر ۱۹۴۸ متولد شدم. مادرم می‌گوید موقع اذان صبح و حدود ساعت ۴:۳۰ متولد شده‌ام.

بیوگرافی حسن روحانی

حسن روحانی رئیس جمهور کشور جمهوری اسلامی ایران متولد سال ۲۱ آبان ۱۳۲۷ در شهرستان سرخه در استان سمنان متولد شداند.

تحصیلات حسن روحانی دروس ابتدایی را در سرخه و تحصیلات دروس دینی را از سال ۱۳۳۹، ابتدا در حوزه علمیه صادقیه (سمنان) آغاز نمود و سپس در سال ۱۳۴۰ وارد حوزه علمیه قم شد.

او همزمان در سال ۱۳۴۸ به دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۵۱ دانشنامه لیسانس خود را در مقطع کارشناسی در رشته حقوق قضایی اخذ کرد.

حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ با نام «دولت تدبیر و امید»، شعار اعتدال‌گرایی، نماد کلید و رنگ بنفش در انتخابات شرکت کرد و با  ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رئیس جمهور ایران شد

روحانی برای انتخاب سال ۱۳۹۶ با شعار دوباره ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران شرکت کرد و با ۲۳٬۶۳۶٬۶۵۲ دوباره رئیس جمهور شد.

تاریخ تولد حسن روحانی رئیس جمهور ایران | روحانی متولد چه سالی است

منبع/ mehrnews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ